Litoměřický Kalich 2024 - Informace

Dne 15.června 2024 se na Státním zámku Ploskovice uskuteční 8. ročník naší soutěže a veřejné výstavy plastikových modelů Litoměřický Kalich 2024.

Letošní ročník lze, poprvé v historii konání, využít jako nominační soutěž pro Mistrovství ČR v plastikovém modelářství pro rok 2025 a to díky spolupořádajícímu klubu SPL Liberec - Spolku přátel letectví.

Parkování:

Díky ochotě vedení zámku Ploskovice, lze využít parkování v zámeckém objektu.
- ze směru Litoměřice, odbočte ihned za návsí doprava, směr obec Býčkovice. Asi po sto metrech podél zámecké zdi, je napravo vjezd do zámeckého areálu (naproti fotbalovému hřišti). Dále Vás již navedou kolegové...


Občerstvení:

K dispozici bude náš občerstvovací stánek s točeným pivem a limem, k jídlu budeme nabízet grilované maso a klobásy, zelnou polévku a guláš.

Doprovodný program:

- Stejně tak jako v minulých ročnících, bude i letos k vidění několik historických aut.- V konferenční místnosti zámku proběhne prezentace připravovaného modelu B-17F 1/48 The Bloody Hunderdth 1943 firmy Eduard. Prezentací účastníky povede pan Jan Zdiarský, který se podílí na přípravě a sběru podkladů k tomuto projektu.

S prezentací nejnovějších výrobků firmy Eduard a plánů do budoucna na přednášku poté plynule naváže pan Vladimír Šulc.