Kloboučková losovačka

Pravidla, průběh a vyhodnocení Kloboučkové losovačky.

Dne 3.12.2022 proběhlo hodnocení Kloboučkové losovačky.

Byly vyhlášeny dvě soutěžní kategorie:
- hlavní vylosované téma
- vedlejší nepovinné téma, o nej model svého vlastního navrhnutého tématu nebo o nej postavený model Eduard.

Hodnocení hlavní kategorie:
1. místo - Petr Křeček
2. místo - Jan Nešpor
3. místo - Pavel Zimandl

Hodnocení nepovinné kategorie:
1. místo - Petr Křeček
2. místo - Martin Benák
3. místo - Zdeněk Müller

Gratulujeme vítězům!

------------------------------------------------------------------------------------------
Pravidla losování:

- Každý den si dle pořadí přihlášení vybere jeden z Vás v losovací tabulce volnou buňku a zveřejní zvolené souřadnice.
- Vždy večer po osmé hodině bude vylosované téma odtajněno.
- Obrázky v tabulce slouží jako lehká nápověda.
- Vybraný model může být v libovolném měřítku i od libovolného výrobce.
- Stavba probíhá utajeně.
Jenda Nešpor - Téma č.12: Modrá je dobrá - čím víc modřejší tím lepší. Model čehokoliv v modré barvě...
Soutěží se o: Originální modrou barvu na vlasy, kterou Homer Simson přinesl Marge, při likvidaci starých zapomenutých skladů po USAAF na letišti ve Springfieldu.
Autor: Zuzana Grimová

Martin Benák - Téma č.13: Téma: Model hydroplánu, či letounu s plováky.
Soutěží se o: Originální indiánskou čelenku, jednoho již vymřelého jihoamerického kmene, která se předávala po dlouhé generace z otce na syna.Čelenka je vyrobena z peří létajících ryb, které indiáni lovili ve svých vratkých kanoích ve vlnách Atlantického oceánu. No a jednoho dne se utopil i poslední z nich.
Autor: Pavel zimandl

Aleš Kryšpín - Téma č.4: Piráti silnic - Model jakéhokoliv civilního či závodního vozu.
Soutěží se o: Zánovní nadčasový policejní radar typu Slušovice2000, umístěném na speciálním terénním podvozku URAL. Mobilní elektrocentrála, cisterna na PHM, opravárenské vozidlo, tři ubytovací vozidla a polní kuchyně, již bohužel v soupravě chybí.
Autor: Zdeněk Müller

Zdenda Müller - Téma č.10: Model jakéhokoliv prototypu.
Soutěží se o: Jeden, nedávno v rybníku znovu nalezený, sto kilový článek z pásu německého Panzerkampfwagenu VIII Maus, který byl ukraden neznámým pachatelem z místního muzea. Při nově obnoveném vyšetřování vyšlo najevo, že článek pronesl zastrčený v kalhotech na konci své šichty uklízeč Fero a zamířil si s ním k nedaleké výkupně kovů. Při překonávání rybníka však pod Ferem praskla lávka a nad oběma se zavřela hladina.
Autor: Jan Doskočil

Martin Jirkal - Téma č.11: Soudobá ruská (sovětská) pozemní a letecká technika. Dle Hesla, poznej našeho nepřítele.
Soutěží se o: Vyražený zub sovětského tankisty Volodi, o který přišel při vojenském cvičení KrymAnex2014 asi třicet kiláků východně od Sevastopolu, když ve svém, z brusu novém předsériovém tanku T-14, zapadl v záhoně marihuany staré Nataši. Rozlícená důchodkyně ho z Armaty bleskurychle vytáhla a chudák Voloďa dostal od ní přes držku.
Autor: Petr Šuma

Petr Křeček - Téma č.8: Mafie, špagety, černý knír, neboli Italové. Letadla, tanky či lodě italské výroby.
Soutěží se o: Zlomené pádlo hrdiného Benátského gondoliéra Guseppa, které v roce 1943 přerazil o hřbet německy mluvícího turisty Horsta Deckerta z výletní lodě U-73, který mu prý chodil za manželkou...
Autor: Jakub Nademlejnský

Martin Nademlejnský - Téma č.2: Letadla československých pilotů bez ohledu na období.
Soutěží se o: Poslední originální ruskou cigaretu papirosku z krabičky, jejíž majitel byl slavný český letec František Fajtl. Krabička mu vypadla, když zakopl při vystupování z jeho Lavočkina La-5FN na letišti Zolná u Zvolena v roce 1944. Dle očitého svědka, mu též vypadla z jeho letecké kombinézy i poloprázdná lahev vodky, ta se ale bohužel do dnešních dní nedochovala.
Autor: Martin Benák

Jakub Nademlejnský - Téma č.6: Nebe nad Protektorátem 39-45 - Model čehokoli, co létalo v této době nad Protektorátem Čechy a Morava.
Soutěží se o: Žvýkačku amerického bombometčíka Harryho Mistakeo, kterou leknutím vyplivl, když bomby z jeho B-17ky omylem zasáhly, v dubnu 1945, Plzeňský pivovar.
Autor: Petr Křeček

Jarda Legner - Téma č.7: Model vrtulníku.
Soutěží se o: Přeražené přistávací ližiny vrtulníku Robinson, s kterým pilot Daniel Crusoe o černý pátek havaroval za prudké bouře na ostrově Defoe. Vrtulník společně s žijícím Danielem objevil čistě náhodou, po 28 letech od nehody, námořní kapitán John Brown.   
Autor: Martin Nademlejnský

Honza Doskočil - Téma č.9: Model proudového letadla českých pilotů.
Soutěží se o: Prasklou žárovku z naváděcího osvětlení vojenského letiště Čáslav, kterou v odpoledních hodinách dne 12.října 1999 rozšlápl mechanik první třídy Bedřich Mrkvička, při návratu z každodenní rutinné kontroly své, nedaleko dráhy schované, láhve rumu.
Autor: Jaroslav Legner

Petr Šuma - Téma č.1: Malý, ale urputný (případně "Malý, ale divoký" v originále "Beag ach fíochmhar", motto 1 Fighter Sqn Irish Air Corps). Model letounu Irish Air Corps, nebo model bojového stroje, jehož předloha měla malé rozměry, nebo model bojového stroje v malém měřítku (1:144, maximálně 1:72), případně model či dioráma s příslušností k početně slabší straně konfliktu.
Soutěží se o: Prázdný sud skvělé třicetileté irské whiskey Bushmills, který byl ještě jako plný uložen ve skladu jednoho baru v Dublinu. Avšak podnikavý Ronald McDonald, bydlící ve svém bytečku 1+KK hned za zdí skladu, nelenil a soudek si přes zeď navrtal a dlouhé týdny pak pomocí hadičky lahodný mok upíjel. Na vše se přišlo čirou náhodou a to tehdy, když si Ronald přišel do baru stěžovat, že whiskey došla.   
Autor: Jan Nešpor

Zuzka Grimová - Téma č.5: Téma: Model čehokoliv, co má na sobě český znak či vlajku.
Soutěží se o: Repliku obřích trenek, které vlály v září 2015 místo prezidentské vlajky na Pražském hradě. Na trenky se bohužel stále vztahují autorské práva. Autor ale souhlasil, že při převzetí trenek stačí pouze podepsat členství ve skupině Ztohoven.
Autor: Martin Jirkal

Pavel Zimandl - Téma č.3: Francouzské letectvo.
Soutěží se o: Nejnovější vlastnoručně podepsanou hambatou fotografii manželky francouzského prezidenta Emmanuela Macrona Brigitte, kterou si pořídila letos 13.dubna, při oslavě svých 68 narozenin.
Autor: Aleš Kryšpín